Abi, Eğitim Destek Evi’ni ziyaret etti

Abi, Eğitim Destek Evi’ni ziyaret etti,abi,eğitim,destek,evi,ni,ziyaret,etti

Van Belediye Başkan Vekili Sabri Abi ve Belediye Başkan Yardımcısı Gülbahar Orhan, Van Belediyesi Sami Dinç Eğitim Destek Evi’ni ziyaret etti. Öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Abi ve Orhan, destek evinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Eğitim Destek Evi Sorumlusu Derya Yılmaz ve destek evi öğretmenleri ile bir süre görüşen Abi, destek evinin çok daha iyi bir duruma gelmesi için ellerinden gelen tüm çabayı göstereceklerini belirtti. Eğitim Destek Evi’nin kurulduğu günden bugüne kadar her yıl öğrenci sayısını ikiye katladığını aktaran Abi, “Destek evlerimizde normal derslerin dışında haftalık 4 saat dil dersleri de veriliyor. Destek evinin her yıl başarısını daha da katlayacağına inanıyorum. Bu konuda öğrenci ve öğretmenlerimizin de bu perspektifle çalışacaklarını umuyorum” dedi.

 

Destek Evi ile ilgili bilgi veren Öğretmenlerden Derya Yılmaz ise 2009-2010 döneminde öğrenci sayılarının 80, 2010-2011 döneminde öğrenci sayısının 430, 2011-2012 dönemi deprem öncesi öğrenci sayısının 560, deprem sonrasında ise 150 olduğunu belirterek, bu yıl ise öğrenci sayılarının 500 olduğunu söyledi. Bu yıl prefabrik binada 10 derslikte hafta içi ve hafta sonu eğitim verildiğini aktaran Yılmaz, “Hafta içinde mezun, hafta sonunda ise okula devam eden öğrenciler ders görmektedir. Hafta içi toplam 180 öğrenci, hafta sonunda ise 8 - 9 - 10 - 11 ve 12. sınıflarda 320 öğrenci eğitim almaktadır. Ayrıca eğitim dönemi 18 öğretmen tarafından sürdürülmektedir” bilgilerini verdi. Geçen yıl öğrencilerin yüzde 80’ini üniversiteye yerleştirdiklerini aktaran Yılmaz, destek evinde sadece derslerin değil, çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklerinde yapıldığını belirtti. 

 

Abi, daha sonra sınıfları tek tek ziyaret ederek, öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerden başarmaları çağrısında bulanan Abi, “Bizler sizlerin başarması için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Sizden de başarı bekliyoruz” dedi. Abi’nin konuşmasının ardından Cezaevi’nde bulanan Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’nın destekevi öğrenci ve öğretmenlerine gönderdiği mesaj okundu.

 


Bu İçerik 20.11.2012 Tarihinde Türkçe İçerik Kategorileri Kategorisinde Yayınlanmıştır

Hizmet Rehberi

Copyright © 2014 Van Büyükşehir Belediyesi tüm hakları saklıdır.
Tasarım ve Yazılım Cihansoft
BBYS v1.4